Ana Sayfa
15 Ağustos 2017 ( 9622 izlenme )
Reklamlar

Abdullah Gül ilk kez böyle keskin bir mesaj verdi , İŞİN İçinde Bülent Arınç ve Ahmet Davutoğlu'da var

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski dostu gazeteci - yazar Ali Bayramoğlu'ndan AK Parti kuruluş yıldönümü etkinlikleri sonrası ilginç bir açıklama geldi. 


Abdullah Gül'ün AK Parti'nin kuruluş yıl dönümü etkinliklerine katılmamasıyla ilgili olarak "İlk defa zannediyorum Abdullah Gül, bu kadar keskin bir işaret veriyor. Bu işaret net bir tavır" diyen Bayramoğlu, "Gül'ün ve çevresinin siyasi bir hareketliliğe hazırlandığını düşünüyorum" iddiasında bulundu. 


SİYASİ HAREKETLİLİĞİ GÖZLÜYORUM


Medyascope'ta konuşan Bayramoğlu, sözlerinin devamında şunları kaydetti:

"2. önemli anlamı ise, ben Abdullah Gül'ün ve Abdullah Gül'ün çevresinin AK Parti'nin bazı kurucu unsurlarının yavaş yavaş AK Parti içerisinde, ya da AK Parti üzerinden bir siyasi hareketliliğe hazırlandığını düşünüyorum. Hatta bir miktarda gözlüyorum diyelim. Bu tabii nasıl yapılacağı çok net olmayan, çok belli olmayan, çeşitli arayış içeren, Erdoğan'ı karşıya doğrudan almamak, aynı zamanda partiyi bölmemek, ama eski fabrika ayarlarını hatırlatmak gibi başlatacak bir siyasi macera diyelim. Ya da siyasi bir niyet diyelim. Bence Abdullah Gül'ün kongreye katılmaması bu niyetin önemli bir işaretidir.
Vay çok şaşıracaksınız bu habere

19 Şubat 2017 1
gazeteci olarak yaptığım temaslar bana Abdullah Gül gibi isimlerin, Davutoğlu gibi isimlerin, Bülent Arınç gibi isimlerin, bu yaşanan gelişmelerden, AK Parti'nin aldığı istikametten artan bir memnuniyetsizlik duyduklarını, bununla ilgili bir şeyler yapmak arzusunu hep içlerinde hissettiklerini ve aralarında konuştuklarını gösteriyor. Ama dediğim gibi bu hareket çok kolay bir iş değil. AK Parti içinde Tayyip Erdoğan ile yarışmak kolay değil. Bu gelenek içerisinde solda olduğu gibi açık bir siyaset yapmak, bir farklı parti kurmak, çok bölücülük olarak görülen, bölen olarak görülen bir eylem tipi. Tayyip Erdoğan'ın karşısına çıkmak, muhalefetle temas etmek, CHP'nin temsilcisi haline düşmek gibi riskler, başka tür kaygılar içeriyor. 

El, kol yordamıyla benim gördüğüm bu katılmadık örneğini Abdullah Gül hususları, daha yüksek sesle dile getirecek. Ve işte bu tür sembolik girişimlerle ayrı bir yerde, durduğunu gösterecek. Bu konuda yalnız olduğunu da sanmıyorum. Buradan bir siyasi parti, siyasi hareketlilik yada 19 seçimlerine bir aday çıkar mı, çok erken bunu söylemek. Çünkü bunun farklı biliyorsunuz yönleride var. Abdullah Gül'ün siyasi ürkekliği var. Kendi aralarında ne kadar anlaşıp ne kadar anlaşamayacakları gibi siyasi egolar meselesi var. Pek çok unsur var. Ama bunu silik ve anlamlı bir işaret olarak değerlendirebiliriz."

İnternethaber

Mobesa kamerasına takılan bu kadının yaptıgını görünce sinirleriniz zıplayacak

e
  

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şamil Tayyar'dan AKP-FETÖ itirafı DUYDUK DUYMADIK DEMEYİN !!!!Bahçeli'den Barzani Ve ErDoğan İçin Şok İddialar !!! BU SEFER ORTALIK FENA KARIŞACAK Dikkat Dikkat Referandumda yakalanan ve kayıtlara yansıyan oy hırsızlıkları... Muhteşem faydalı… Çağımızın derdine deva muz ile cevizde saklıymış meğer