Ana Sayfa
13 Haziran 2017 ( 303 izlenme )
Reklamlar

ABD öncülüğündeki koalisyon uçakları Suriye ordusunu vurdu

IŞİD karşıtı koalisyona ait savaş uçaklarının, Türkiye, İran ve Rusya'nın girişimiyle kurulan güvenli bölgede Suriye ordusuyla hareket eden güçleri vurdu.
ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyona bağlı uçaklar, Suriye'nin Tanf kenti yakınlarında Suriye ordusuyla hareket eden güçlere hava saldırısı düzenledi.
Koalisyonun açıklamasında, "Daha önceki uyarılara rağmen orduya destek veren güçler, çatışmaları önleme bölgesine giriş yaptı" ifadesi yer aldı. Saldırının hedefindeki güçlere ilişkin verilen bilgide ise, "Tanf bölgesinde bulunan koalisyon ile müttefik güçlere tehdit unsuru oluşturan tanklar, topçu birlikleri, hava savunma sistemleri, silah taşıyan teknik araçlar ve 60'ın üzerinde asker söz konusu" dendi.
'UYARIDA BULUNULDU'
Açıklamada ayrıca, "Koalisyon, çatışmaları önleme hattı üzerinden birkaç uyarıda bulundu, ardından iki adet topu, bir adet hava savunma silahını imha etti, ayrıca bir tankı etkisiz hale getirdi" ifadelerine yer verildi.
Koalisyon, Suriye yönetimiyle savaşmak istemediğini, ancak gereklilik halinde kendini savunacağını açıkladı. Açıklama metninde, "Koalisyon Suriye yönetimi veya ordu yanlısı güçlerle savaşmak niyetinde değil, ancak rejimi destekleyen güçlerin çatışmaları önleme bölgesinden çıkmayı reddetmeleri halinde kendini savunmaya hazır" ifadelerine yer verildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

13 yaşındaki çocuğa tecavüz 19 ve 31 yaşlarındaki zanlıların, 13 yaşındaki çocukla internet üzerinden tanıştıkları belirtildi. Ardahan şeker oğlan oyunu muhteşem oynamışlar ÇOK ÖNEMLİ LÜTFEN AMA LÜTFEN OKUYUN okumak için Bitkisel Yağlar Hasta Değil Susuzsunuz… olacak okadar 'dan alo fetva hattı :)