Reklamlar

ABD'li yazardan 'Türkiye'nin sınırları yakında değişecek' iddiası

ABD'li neo-con yazar Michael Rubin "Türkiye parçalara ayrılmış durumdadır. Sınırları yakında değişecek" iddiasında bulundu.
ABD'li neo-con yazar Michael Rubin'e göre Türkiye'nin bölünme sürecinin psikolojik aşaması tamamlandı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarihe 'kibiri uğruna Türkiye'yi yıkan kötü adam' olarak geçecek.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ ÖNCEDEN YAZMIŞTI
Odatv'nin, AEI'den aktardığı haberine göre, 15 Temmuz’daki darbe girişimini önceden yazan ABD'li neo-con yazar Michael Rubin, Türkiye'nin bölündüğünü, ancak henüz Kürtlerin ayrı bir devlet mi kuracakları yoksa Türkiye'nin içinde bir federasyon mu olacaklarının belli olmadığını öne sürdüğü bir yazı kaleme aldı.
Rubin'e göre Türkiye'nin bölünme sürecinin psikolojik aşaması tamamlandı ve Erdoğan tarihe 'kibiri uğruna Türkiye'yi yıkan kötü adam' olarak geçecek.

‘TÜRKİYE PARÇALARA AYRILMIŞ DURUMDA'
Rubin yazısını şöyle bitirdi: "Türkiye parçalara ayrılmış durumdadır. Sınırları yakında değişecek; tek mesele bölünme iki ayrı devlet şeklinde mi olacak yoksa Türkiye'ye dahil bir federasyon mu henüz belli değil. Erdoğan kendisini büyük bir lider ve yeni Atatürk olarak görüyor olabilir. Fakat Atatürk modern Türkiye'yi inşa ederken, Erdoğan onu yıkmaktan başka bir şey yapmadı. Erdoğan tarihe bir kahraman olarak geçmeyecek, kibiri uğruna Türkiye'yi yıkan yozlaşmış bir kötü adam olarak geçecek."

İşte Rubin'in Türkiye'nin bölünme senaryosunu yazdığı o yazısı:
"BİR ÜLKE NE ZAMAN PARÇALANIR?"
DEVAMI İÇİN RESİME TIKLAYINIZ
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bu görüntüler yıllar sonra ortaya çıktı