Ana Sayfa
30 Ekim 2017 ( 20612 izlenme )
Reklamlar

ABD’deki Rıza Sarraf davasında AKP’nin canını sıkacak gelişme!. Okumadan geçme

Rıza Sarraf davasına Zafer Çağlayan’ın ardından yeni isimleri de kapsayacak yeni bir dalga daha ekleneceği belirtiliyor.


Sözcü’den Zeynep Gürcanlı konuyu bugünkü köşesine taşırken, Savcılık, Zafer Çağlayan ve Süleyman Aslan’ın “son olmadıklarını”, davanın “yeni kişileri kapsayacak şekilde genişleyebileceğini” belirtti.

Gürcanlı’nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

ABD’deki Zarrab davasında savcılık -deyim yerindeyse- çin işkencesi yapıyor.
Savcılık, Zarrab ya da Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın mahkemeye verdikleri her dilekçeye yazdığı cevapta, davanın genişleyeceğine ilişkin yeni ipuçları veriyor, ancak detaya girmiyor.
Atilla, “Zarrab’la davamızı ayırın” diye dilekçe verdiğinde, savcılık hemen ortaya ek iddianame koymuş, AKP’li eski Bakan Zafer Çağlayan ile Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’ı da “sanık” yapıvermişti. O kadar ki, mahkeme hakimi Richard Bermana bile duruşmada “Halkbank artık davanın merkezine oturdu” yorumunu yapmıştı.
Şimdi de Atilla, “savcılığın sanık avukatlarıyla paylaştığı delillerde gizlilik kalksın”diye dilekçe verdi. Hatta bu dilekçede, “gizlilik sürdüğü için, Türkiye’deki ilgili insanlara bu delilleri gösteremiyoruz” yakınması yer almış, savunmanın bu yüzden “Türkiye’den Atilla lehine şahitlik yapacak tanık bulamadığından” şikayet edilmişti.
Savcılık, bu dilekçeye geçen hafta yanıt verdi. Ve yanıtta, Zafer Çağlayan ve Süleyman Aslan’ın “son olmadıklarını”, davanın “yeni kişileri kapsayacak şekilde genişleyebileceğini” ima etti. Savcılık yanıtında şöyle denildi: “Atilla’nın avukatları yayınlanan ek iddianameyle savcılığın soruşturma aşamasını bitirdiğini varsayıyor. Ancak kesinlikle yanılıyorlar. (Çağlayan ve Aslan’ı da kapsayan) ek iddianamenin yayınlanmış olması, savcılığın elindeki tüm soruşturma bilgilerini kamuoyuyla paylaştığı anlamına gelmiyor. Hatta aksine ek iddianame söz konusu şebekenin savcılığın yaptığı ilk suçlamaların çok ötesine gittiğini ortaya koyuyor…”
Savcılık açık açık “yeni deliller, suçlanabilecek yeni kişiler olabilir” diyor.
ABD’deki savcılığın yazdığı her dilekçe, Zarrab’la bağlantılı kişilerin uykularını biraz daha kaçırıyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Öğrenci ‘Yanlışlıkla’ 400 Yıl Dayanan Batarya Üretti! Komedi gibi ülke olduk..Yok artık...Canlı Yayında cinler stüdyoyu bastı... KÜTAHYADA TEYZELER AKP YE KARŞI AYAGA KALKTI.. OY VERDİK BİZE BÖYLEMİ YAPACAKTINIZ Bir pedofili iğrençliği baça bazı Afganistanda oğlancılık