Ana Sayfa
05 Aralık 2017 ( 2689 izlenme )
Reklamlar

AB'DEN TÜRKİYE'YE ŞOK ÇAĞRI: KANIT GÖSTERİN!..

AB: Gülen hareketini terör örgütü olarak görmüyoruz 


Avrupa Birliği (AB) Terörle Mücadele Koordinatörü Gilles de Kerchove, FETÖ'yü terör örgütü olarak görmediklerini söyledi.

'SOMUT KANIT GEREKİYOR'

Kerchove AB'nin FETÖ'ye yönelik duruşunu değiştirmesi için somut kanıtlar sunulması gerektiğini belirtti ve "FETÖ konusunda… Biz bunu bir terör örgütü olarak görmüyoruz ve AB'nin yakın zamanda bu görüşünü değiştireceğini de düşünmüyorum" dedi.

'İADE KARARI İÇİN GÜÇLÜ KANITLARA İHTİYAÇ VAR'

Türkiye'nin darbe girişimiyle bağlantılı oldukları iddiasıyla bazı Avrupa Birliği ülkelerinden belirli kişilerin iadesini istemesiyle ilgili de konuşan Kerchove, "İade kararı üye ülkelerin elinde, ve çoğu zaman bağımsız yargı güçlü kanıtlara ihtiyaç duyar" dedi.

'BİR TELEFON UYGULAMASI İNDİRMEK DEĞİL…'

Kerchove "Bir telefon uygulaması indirmek gibi dolaylı kanıtlara değil, darbe girişimiyle bağlantılı olduklarını gösteren somut, maddi kanıtlara ihtiyacımız var" diye konuştu.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dinciler birbirini Allah ile korkutmaya başladılar Altaylı Açıkladı.. Türkiye Karıştı!!! Kesinlikle okunması gereken yazı.... Son Yıllarda Çekilmiş Unutulmaz Filmlerden 18 Klasik Sahne Danıştay başkanının kızı ‘saray kadrosu’nda görevli çıktı