Ana Sayfa
29 Ekim 2017 ( 103 izlenme )
Reklamlar

29 Ekim kutlamaları doruğa ulaştı Cumhuriyet Bayramı her yıl olduğu gibi bu yıl da Ankara’da, İstanbul’da ve İzmir’de düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü ile taçlandı...

Cumhuriyet Bayramı her yıl olduğu gibi bu yıl da Ankara’da, İstanbul’da ve İzmir’de düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü ile taçlandı.

İstanbul’da Kadıköy Caddesi’nde, Ankara’da Birinci Meclis’te, İzmir’de de Kordon’da gerçekleştirilen yürüyüşlere büyük katılım oldu.

Bandolarlar yürüyüşe başlayan vatandaşlar sloganlarla 29 Ekim kutlamalarını doruğa ulaştırdı.

ANKARA'DA MEŞALELİ YÜRÜYÜŞ

Ankara Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği Cumhuriyet'in 94. yıl kutlamaları Başkentlilere büyük bir coşku yaşattı. Akşam saatlerinde Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in öncülüğünde Milli Kütüphane önünden Anıtpark'a bando eşliğinde meşaleli yürüyüş gerçekleşti. Sağanak yağmura rağmen binlerce Ankaralı Cumhuriyet sevdalısının bayram coşkusu, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ev sahipliğinde Anıtpark'ta düzenlenen Candan Erçetin konseriyle zirveye ulaştı. Yağmur altında gerçekleşen kutlamada birinci derece sit alanı olan ve Çankaya Belediyesi tarafından aslına uygun olarak yenilenen Anıtpark’ın açılışı da yapıldı.

Konser alanında bir araya gelen Başkentlilere seslenen Taşdelen, “Yağmura rağmen Cumhuriyetimizi, bağımsızlığımızı bize sağlayan Ata’mıza koştuk. Binlerce meşale nehir olduk Anıtkabir’e aktık. Ata’mızın yanı başında Cumhuriyetimizin 94. yılını kutluyoruz” dedi.

Ankara’daki yürüyüşten fotoğraflar:

İZMİR’DE HAVAİ FİŞEKLİ KUTLAMA

İzmir’in Bayraklı İlçesi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94'üncü yıldönümü kutlamaları kapsamında, dün 4 bin kişi aynı anda zeybek oynadı, ardından bir araya gelerek Atatürk’ün kalpaklı portresini oluşturmuştu.

Büyük ilgi gören bu çalışmanın ardından İzmir’deki kutlamalar gün boyu devam etti. Bu gece devam eden kutlamalarda, havai fişekle sonlandırıldı.

İşte o kutlamalardan fotoğraflar:

 

Odatv.com


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdal inönüden ders niteliginde vergi konuşması izle paylaş Son dakika... Eski gol kralı gözaltında Türkiyenin nereye dogru gittigini anlamak istermisiniz İzmir Tepecik Hastanesi’nde skandal!